Výjezdy 2011

25. 3. 2014

8. prosince 2011 – POŽÁR SAZÍ V KOMÍNU – STRAŠICE

Dne 8. prosince opět Strašice vyjíždí k hořícím sazím v komíně, tentokrát k rodinnému domu. Byl proveden průzkum, saze se pomocí písku vsypaného do komína strhly dolů a poté se vybraly.

….

27. října 2011 – POŽÁR SAZÍ V KOMÍNU – STRAŠICE

Dne 27. října byla Jednotka povolána na požár sazí v komínu ve Strašicích v domě č.p. 490. Cílem zásahu byly vznícené saze v komíně. Na místě zasahovala vozidla HZS Rokycany, JSDH Dobřív, JSDH Strašice, obecní policie Strašice, státní policie z Hrádku u Rokycan.

….

25. srpna 2011 – TECHNICKÁ POMOC – PADLÝ STROM STRAŠICE

 Zásah na padlý strom po noční bouřce na komunikaci od obecního úřadu směrem na Huť. Lípa přes cestu odstranění za pomocí pily a navijáku, osvětlení místa zásahu. Výjezd nám komplikoval výpadek eklektického proudu z důvodu otevíraní vrat na stanici. Problém byl vyřešen ručním otevřením a Jednotka vyjela na místo zásahu.

….

26. července 2011 – POŽÁR - WEiler Holoubkov

Dne 26. července strašičtí zasahovali při největším požáru za posledních 5let na Rokycansku. Na ničení požáru ve firmě WEILER Holoubkov se podílelo celkem 22 zasahujících jednotek, 130 hasičů, spotřebovalo se asi 280 000l vody. Škody byly vyčísleny na 10 milionů korun, uchráněno bylo 70 milionů korun. Požár byl vyhlášen v brzkých ranní hodinách, ze Strašic vyjelo 4 členné družstvo. Již při cestě do Holoubkova byl vidět velký černý sloup kouře a bylo jasné, že nepůjde o jednouchý zásah. Po příjezdu na místo byli strašičtí velitelem zásahu rozděleni do skupin, první skupina prováděla průzkum v budově a následné hašení, druhá skupina hasila ze střechy a zároveň pomáhala v kyvadlové dopravě vody. Postupem času byla z naší strany prováděna jen doprava vody. Na stanici se unavení členové vrátili kolem třetí hodiny odpolední.

….

2. července 2011 – POŽÁR – LESNÍHO POROSTU U STRAŠIC

2. července ve večerních hodinách vyjela družstva HZS Rokycany, JSDH Dobřív a JSDH Strašice k požáru lesa ve Strašicích (polesí Trhoň). Pravděpodobně z nedbalosti návštěvníků lesa hořela hrabanka o rozloze cca 100m2. Příčinou byla pravděpodobně nedbalost návštěvníků lesa. Prováděli jsme hašení a byla zřízena čerpací stanice u rybníka pod kostelem.

….

25. června 2011 – POŽÁR – ŽELEZÁRNY HRÁDEK

25. června zásah ve Hrádku - v železárnách - při cestě na výročí SDH Hrádek 110 let
Vybouchla v areálu Železáren Hrádek při ochlazovaná struska a létala do širokého okolí, kde zapalovala střechy a uskladněný materiál. Zde se ukázalo, že výjezd může přijít v každý okamžik a zkomplikoval oslavy.

….

8. ledna 2011 – TECHNICKÁ POMOC – SNÍH NA STŘEŠE – STRAŠICE

Dne 8. ledna v dopoledních hodinách vyjíždějí hasiči ze Strašic k rodinnému domu ve Strašicích, kde je na střeše umrzlý sníh. Je proveden průzkum, sníh však nelze odstranit bez porušení střechy, členové jednotky se po domluvě s HZS vracejí bez zásahu na základnu.

….

1. ledna 2011 – POŽÁR  - KONTEJNER NA ODPAD  - STRAŠICE

Nový rok je těsně před druhou ranní zahájen výjezdem k požáru odpadního kontejneru u kostela ve Strašicích, ohnisko ale není nalezeno a tak se zasahující hasiči vracejí zpět na základnu.

Rubrika: Zásahy | Autor: sdhstrasice
Titulek: kód
Jméno:
E-mail: Kód:
Text: