Výjezdy 2016

01. 1. 2016

6. prosince 2016 07:11 – POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY – STRAŠICE

Krátce po sedmé hodině ranní byla naše jednotka povolána na požár nízké budovy ve Strašicích. Jednalo se o zahoření sazí komíně rodinného domu.

….

22. května 2016 23:11 – POŽÁR PRŮMYSLOVÉ A SKLADOVACÍ OBJEKTY – DOBŘÍV

Jednotka SDH Strašice byla operačním střediskem povolána na požár pily v obci Dobřív. Naše jednotka byla nasazena na útočných proudech, kyvadlové dopravě vody a zřízení čerpacího stanoviště u Staré hospody.

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4  a DA-12 Avia A31

….

18. května 2016 07:30 – TAKTICKÉ CVIČENÍ JORDÁN – CHKO BRDY

Jednalo se o taktické cvičení s reálným vyhlášením poplachu jednotce v CHKO Brdy. Námětem cvičení bylo, že v důsledku nedbalosti osob došlo ke vzniku pozemního požáru cílové plochy Jordán. Cvičení se zúčastnilo zhruba kolem dvou set hasičů s 64 kusy techniky ze 43 jednotek.

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4 

….

11. května 2016 14:28 – POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY – STRAŠICE

Jednotka SDH Strašice byla povolána operačním střediskem na požár nízké budovy ve Strašicích. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár uskladněného dřeva, který ohrožoval přilehlou budovu. Hasiči rozvinuli hadicové vedení a za pomoci C proudu ochlazovali přilehlou budovu, aby se na ní požár nerozšířil, zároveň likvidovali požár uskladněného dřeva. Po příjezdu JSDH Dobřív byl nasazen na likvidaci požáru ještě jeden C proud. Hasiči hromadu dřeva rozebrali a prolili vodou. Na konec bylo vše zkontrolováno termokamerou. K zásahu byli povoláni dobrovolní hasiči ze Strašic a Dobříva a profesionální jednotka z Rokycan včetně vyšetřovatele požárů.

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4  a DA-12 Avia A31

….

24. února 2016 13:49 – POŽÁR LESNÍHO POROSTU – CHKO BRDY

Jednotka SDH Strašice vyjela v počtu 1+3 na požár lesního porostu na Chocholatou skálu v CHKO Brdy. Požářiště se nacházelo v nepřístupném terénu, a proto byl na místo povolán lesní speciál od HZS Rokycany. Požár se nacházel v prostoru skály mezi kameny a šířil se kořeny stromů. Hasiči místo požáru rozkopali a prolévali vodou.

Technika naší jednotky: CAS 15 Renault Midlum 4x4  

….

22. ledna 2016 12:04 – TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ – STRAŠICE

Jednotka SDH Strašice byla povolána k odstranění ledu z místního potoka. Následkem zamrznutí toku se vylévala voda na pozemek a do sklepa rodinného domu.

 

Rubrika: Zásahy | Autor: sdhstrasice
Titulek: kód
Jméno:
E-mail: Kód:
Text: