KPO6

Připravenost JSDH na likvidaci dopravních nehod

Tento dotazník bude součástí diplomové práce, která má téma: Připravenost JSDH na likvidaci dopravních nehod. Cílem této práce je formulovat požadavky na členy JSDH a navrhnout plán jejich odborné přípravy.


Děkujeme za Váš zájem


Ing. Jan Karger, náměstek starosty SH ČMS, ředitel ÚHŠ Jánské Koupele

 1. Funkce v jednotce:

 2. Kategorie jednotky:
 3. Kraj:


 4. Předurčenost jednotky k záchranným pracím při silniční DN:
 5. Zasahovala někdy Vaše jednotka u DN?


 6. Dostavila se někdy Vaše jednotka k DN jako první?


 7. Prováděla někdy Vaše jednotka vyproštění osob při DN?


 8. Poskytovala někdy Vaše jednotka první pomoc v souvislosti s DN?


 9. Jestli jste někdy byl v situaci, kdy bylo zapotřebí při zásahu komunikovat s přímým účastníkem DN, věděl jste vždy, jak správně postupovat (co je vhodné říkat apod.)? 10. Informoval Vás někdy někdo během kurzů či odborné přípravy, jak správně komunikovat s účastníky DN?


 11. Máte zájem o informace, které by se týkaly správné komunikace s účastníky DN?


 12. Myslíte si, že má Vaše jednotka dostatečnou odbornou přípravu v oblasti poskytování první pomoci?


 13. Absolvovali členové Vaší jednotky specializační kurz vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel (VZOHV) nebo kurz posádek rychlých zásahových automobilů (RZA)? 14. Jak probíhá odborná příprava na DN ve Vaší jednotce?
 15. Odborná příprava na DN svépomocí v rámci Vaší jednotky, podle Vás:

 16. Odborná příprava na DN svépomocí v rámci Vaší jednotky obsahuje ročně přibližně: 17. Odborná příprava na DN ve spolupráci s HZS kraje, podle Vás:

 18. Odborná příprava na DN ve spolupráci s HZS kraje obsahuje ročně přibližně: 19. Máte možnost si zajistit dostatek podkladů pro teoretickou a praktickou část (vraky aut apod.) odborné přípravy na DN?
 20. Vyplňují pouze VJ nebo VD JPO II nebo JPO III – Probírali jste tématiku DN na základním kurzu pro velitele (V-40) nebo na cyklickém kurzu pro velitele (V-16)?

 21. Vyplňují pouze VJ nebo VD JPO V – Probírali jste tématiku DN na základním kurzu pro velitele (V-24) nebo na cyklickém kurzu pro velitele (V-24)?

 22. Vyplňují pouze S JPO II nebo JPO III – Probírali jste tématiku DN na základním kurzu pro strojníky (S-40) nebo na cyklickém kurzu pro strojníky (S-16)?

 23. Vyplňují pouze S JPO V – Probírali jste tématiku DN na základním kurzu pro strojníky (S-16) nebo na cyklickém kurzu pro strojníky (S-16)?

 24. Kdyby byly na internetu přístupné aktuální materiály od HZS kraje pro odbornou přípravu na DN, využívali byste je?


 25. Ocenil byste vyškoleného člověka - garanta, který by zajišťoval v rámci kraje nebo územního odboru odbornou přípravu JSDH na DN?


 26. Má Vaše jednotka možnost vyzkoušet si 24-hodinovou službu na stanici HZS ČR?


 27. Využila Vaše jednotka někdy tuto možnost?


 28. Vaše jednotka disponuje tímto vybavením:
Termoprádlo DEVOLD  |   Horolezecké vybavení  |   Stany JUREK, PINGUIN  |   Karimatky, spacáky  |   boty ASOLO  |   Batohy LOWE ALPINE - doživotní záruka  |   čelovly SILVA  |   slevy pro HASIČE