KPO6

Jak pracovat se stránkami ProDH.cz


       Jak si založit vlastní stránky
       Jak vytvářet a editovat články
       Přidání uživatelů

Jak si založit vlastní stránky

Krok 1


Krok 1

       V nabídce si zvolte pro jaký učet budete stránky zakládat. SDH, JSDH nebo mládež. Po zvolení klikněte na pokračovat.

Krok 2


Krok 2

       Nyní vyplňte údaje o Vašem sboru a klikněte na pokračovat.

Krok 3


Krok 3

       Do horního okýnka napište jakou by jste chtěli mít adresu Vašich stránek, opište bezpečnostní kód z obrázku a klikněte na pokračovat.

Krok 4


Krok 4

       Nyní máte vytvořené stránky. V tuto chvíli se musíte zaregistrovat jako uživatel, aby jste se mohli na Vaše stánky přihlásit. Pokud se nezaregistrujete, nebute mít možnost se na Vaše stránky přihlásit. Jediná možnost je napsat na info@prodh.cz a požádat o přiřazení, Vás jako uživatel k stránkám.

Krok 5


Krok 5

       Vyplňte všechny povinné údaje a doporučujeme vyplnit aspoň E-mail, abychom Vás mohli kontaktovat o novinkách a změnách na stránkách. Klikněte na pokračovat.

Krok 6


Krok 6

       Nyní jste před dokončením Vaší registrace. Jestli budete chtít nějaké údaje upravit, můžete právě zde. Pokud se vším souhlasíte, klikněte na "Aktivovat stránky".

Krok 7


Krok 7

       Blahopřejeme! Nyní máte založené Vaše stránky. Odkazy, které vidíte si uložte do počítače, ať víte, jak se dostanete na Vaše stránky. Nyní můžete přidávat články na Vaše stránky.
Jak vytvářet a editovat článkyKrok 1


Krok 1

       Nyní si ukážeme, jak vytvořit článek. Klikněte na první položku v horním menu "Články".

Krok 2


Krok 2

       V levém menu se Vám ukáže položka "Přidat články", klikněte na ni.

Krok 3


Krok 3

       Nyní můžete psát svůj článek, napíšete jeho návev, přiřadíte rubriku ve které chcete ať se článek zobrazuje. Nakonec můžete psát článek s možnosti editace tak jak jste zvyklí z programu Word.
Pokud dáte uložit, tak se článek uloží, ale nezobrazí se návštevníkům Vašich stránek, můžete se k němu později vrátit a dokončit. A když dáte uložit a publikovat, tak jej ihned zveřejníte na Vašich stránkách.

Krok 4


Krok4 Krok4

       Do článku můžete vložit obrázek nebo odkaz na jakýkoliv soubor. Pod editací článku klikněte na procházet (1), ukáže se Vám okno ve kterém si na vsém PC vyberete soubor (2), který chcete vložit a zmáčknete otevřít (3). Nyní soubor pojmenujte (4) a můžete k němu napsat i krátký popis (5). Klikněte na uložit (6) a počkejte než se soubor nahraje, u větších souboru to může být několik minut, záleži na rychlosti Vašeho připojení. Nyní se soubor nahrál do Vašich stánek.

Krok 5


Krok5

       Aby jste mohli vložit soubor do článku, tak klikněte na prohlížet soubory.

Krok 6


Krok6

       Vyberte si soubor, který chcete vložit a klikněte na něj.

Krok 7


Krok7

       Nyní vyberte velikost pro vložený obrázek, jedná se o velikost obrázku, která bude zobrazena v článku, když si potom návštevník Vašich stránek klikne na fotku v článku, ukáže se mu jeji původní velikost, proto doporučujeme malou nebo střední velikost, originální velikost, pokud je velká, se do článku nehodí. Obrázek (soubor) se vloží do toho místa, kde se právě nachází kurzor v článku. Klikněte na "Přidat do editoru".

Krok 8


Krok8 Krok8

       Pokud budete chtít vložit do článku odkazy třeba na jinou stránku, tak si označte myší text(1), který bude odkaz a klikněte na značku, který vypadá jeko řetěz(2). Do "URL odkaz" napište(vložte) adresu stránky(3) a klikněte na vložit. Pokud odkaz budete chtít upravit, tak si oznečte odkaz a klikněte na značku odkazu znova. Při editaci článku odkaz nefunguje, bude aktivní až při prohlížení článku.
Přidání uživatelůKrok 1


Krok1

       Jestliže bude chtít přidělit práva jiným uživatelům (napřiklad z Vašeho sboru), tak je musíte zaregistrovat ("Přidat uživatele") a poté dat "Přiřadit uživatele"

Krok 2


Krok2

       Najděte v seznamu uživatele(1), zvolte jaké má mít práva, administrátor má práva jako Vy (může dělat všechno), moderátor může přidávat a mazat všechny články, rubriky a soubory může mazat pouze ty, které sám nahrál. Přispívající má práva pouze přidat a mazat pouze svoje článek, nahrát a smazat soubory, které nahrál. Pokud se chcete vrátit zpátky na seznam přidaných uživatelů, klikněte na "Uživatele" v horním menu(4).

Termoprádlo DEVOLD  |   Horolezecké vybavení  |   Stany JUREK, PINGUIN  |   Karimatky, spacáky  |   boty ASOLO  |   Batohy LOWE ALPINE - doživotní záruka  |   čelovly SILVA  |   slevy pro HASIČE